Математика |
Мектеп: Қостомар НМ Мұғалім: Сыздыкова Б.Е. Қатысқандар саны:5 |
| ||||||||||||||||
Күні:2.03.2018 |
Қатыспағандар саны:0 |
| ||||||||||||||||
Сынып: 2 |
|
|
| |||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: |
Есептер шығару |
| ||||||||||||||||
Осысабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары
|
2.5.1.4. Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге; еселік салыстыруға берілген есептерді талдау жəне шығару; кері есептерді құрастыру жəне салыстыру. 2.5.1.7. 2 амалмен орындалатын есептерді (санды бірнеше есе арттыру/кемітуге; еселік салыстыруға берілген жай есептердің түрлі комбинациялары) модельдеу жəне шығару. |
| ||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
екі амалмен орындалатын есептерді шығаруға үйренем |
| ||||||||||||||||
Жетістік критерийлері |
Ø есептіталдайотырып, сәйкесмоделінқұраалады; Ø сәйкестәсілдердітаңдайотырып, есептіңдұрысшешімінтабаалады.
|
| ||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Теңдеу Жай теңдеу Күрделі теңдеу |
| ||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
|
сыйластық
жауапкершілік |
| ||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Қазақтілі, дүниетану |
| ||||||||||||||||
Алдыңғымеңгерілгенбілім |
Жай және күрделі теңдеулерді шығара алады. |
| ||||||||||||||||
Сабақтыңбарысы |
| |||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтажоспарланғаніс-әрекет
| |||||||||||||||||
Сабақтың басы |
І Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық.
Дұрыс/бұрыс u Алдар көсе- қазақ халық ертегісінің кейіпкері u Жалмауыз кемпір- жағымды кейіпкер u «Жәнібек пен атасы»- балаларға арналған кітап u Ер Төстік- ержүрек кейіпкер u Қызыл телпек - қазақ халық ертегісінің кейіпкері u Бауырсақ -орыс халық ертегісі
II.Үй тапсырмасын тексеру
Көбейту кестесін қайталау мақсатында 3 пен 5-тің көбейтуіне Венн диаграммасын құрастыру
| |||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
|
Бүгінгі сабақтың тақырыбы:Ертегі еліне саяхат.Есептер шығару. Сабақтың мақсаты: екі амалмен орындалатын есептерді шығаруға үйренем Жетістік критерийлері: Ø есепті талдай отырып, сәйкес моделін құра алады; Ø сәйкес тәсілдерді таңдай отырып, есептің дұрыс шешімін таба алады.
Бүгінгі сабақтан күтілетін нәтижелер: Ø есептің дұрыс шартын құрастыру,оны шығару, дұрыс шешімін таба білу. 1-ші аялдама-Тиімді тәсілмен есепте (Топтық жұмыс) I топ 45+38+5+2 6+27+14+3 II топ 17+6+34+3 25+5+8+42 2-ші аялдама:Бұрыштарды сал: (Жеке жұмыс) u Тік бұрыш u Сүйір бұрыш u Доғал бұрыш 3-ші аялдама: Жаңа тақырып: Есептер шығару Ø Бұл есеп пе? Ø Есеп болу үшін не істеу керек? Ø Неше амалды есеп? Ø Екі амалмен шығарылуы үшін не істейміз? А) Орыс ертегілері-3 к Қазақ ертегілері-?, 2 есе артық Барлығы-? ертегілер Шешуі: Жауабы:
Ә) Қазақ ертегілері – 10 Орыс ертегілері-?, 2 есе кем Барлығы -? ертегілер Шешуі: Жауабы: Сергіту сәті 4-ші аялдама:Теңдеу шешу Тақтада жұмыс. x+200=500 y- 500=300 1000-y=500 5-ші аялдама: Баған түрінде есепте 75+14= 26+48=
96-36= 33+26= 100-48= 82-44= 59+19= 65- 25=
| |||||||||||||||||
Сабақтың соңы
|
Рефлексия:Бағалау ағашы Не үйреніп,не білдік? ü Сабақта не қызық болды? ü Қандай қиындықтар кездесті? ü Не маңызды болды деп ойлайсыңдар? ü Келесі сабақта қандай жұмыс түрімен жұмыс жасау | |||||||||||||||||
Дифференциация
|
Қабілеті жоғары оқушыларға қосымша тапсырма беру | |||||||||||||||||
Рефлексия
Бағалау |
Кері байланыс кестені толтыру арқылы жасау:
Бағалау ағашы
| |||||||||||||||||